Printervriendelijke versie

Hoe herken je hoofdluis?

Meestal merk je in het begin niets van hoofdluis. Bij een eerste besmetting kan jeuk pas na 7-14 dagen optreden en ontstaan klachten als het aantal luizen toeneemt. Kinderen beginnen dan vaak met krabben, wat uiteindelijk dus niets helpt.

Neten moeilijk te vinden
De eitjes van de hoofdluis, de neten, zijn niet zo makkelijk te herkennen. Neten zijn namelijk kleiner dan 1 mm en hebben een wit/gele kleur waardoor ze bijvoorbeeld in blond haar niet zo duidelijk te zien zijn. Neten lijken op roos. Het verschil is dat roos los in het haar zit en neten vastgekleefd zitten, dichtbij de hoofdluis in de buurt. Neten worden meestal aangetroffen in de nek, achter de oren en onder de voorhoofdharen. Nadat de eitjes zijn uitgekomen blijven lege witte hulsjes achter.


neten zijn eitjes van hoofdluizen

Kaminstructie hoofdluizen

Hoofdluis zelf is moeilijk te vinden. Door stevig uitkammen met een luizenkam of stofkam boven een wastafel of een stuk papier komen ze te voorschijn.
Klik hier voor de kaminstructie voor de luizenkam.

Hoofdluis geconstateerd? Meld het op www.luizenradar.nl.